Podle čeho vybírat aktivní invalidní vozík?

Aktivní invalidní vozíky jsou pro osoby s pohybovým omezením velmi důležitou pomůckou, neboť jim rozšiřují spektrum činností, kterým se mohou samostatně věnovat. V čem tkví jejich výhody?

Aktivní invalidní vozík

Hlavní vlastnosti aktivního invalidního vozíku

Základní charakteristikou aktivního invalidního vozíku je to, že je velmi lehký. Tento segment vozíků je nejlehčím na trhu. Uživatel díky němu získává značnou svobodu pohybu.

Vozíky mohou disponovat pevným, ale i skládacím rámem. Skládací rám má výhodu zejména při přepravě, vozík lze snadno složit a umístit do kufru automobilu. Naproti tomu pevný rám u mechanického vozíku poskytne výhodu lepších jízdních vlastností.

Rám bývá většinou vyroben z hliníku, případně duralu, což jsou slitiny s převažujícím podílem hliníku.  Materiál je odolný, ale stále mimořádně lehký.

Plánujete-li častější přepravu svého vozíku, je vhodné se kromě skládací konstrukce zaměřit ještě na přítomnost tzv. rychloupínací osy. Provedete díky ní jednoduchou demontáž kol stisknutím kol proti ose vozíku. Nasazení je obdobně snadné, stačí kola zpět nasunout. Kola vám tak nebudou v zavazadlovém prostoru vozidla překážet.

Uživatelé mohou tyto vozíky používat nejen v běžném životě, a to zejména na cestách, ale i při sportovních aktivitách. K tomu, aby vozík skutečně vyhovoval potřebám konkrétního člověka, je však nutné provést individuální zaměření a od toho se odvíjející nastavení vozíku.

Podobně jako každý jiný mechanický vozík by měl i ten aktivní svému uživateli zcela přesně odpovídat. Je proto nutné zaměřit dostatečnou šíři a hloubku sedáku, vybrat si vhodné brzdy, typ a velikost kol a mnoho dalších parametrů.
S tímto Vám profesionálně pomůžeme a poradíme, nebojte se na nás obrátit – kontakty na naše obchodní zástupce naleznete zde.

Výhody invalidních vozíků Küschall

K nejpopulárnějším značkám aktivních vozíků se řadí zejména švýcarská značka Küschall. Ta patří už od svého vzniku v roce 1978 ke známým inovátorům a lídrům na poli kompenzačních pomůcek. Ve svém portfoliu má tak například koncept aktivního vozíku Superstar s konstrukcí vyrobenou z grafenu.

Vozíky Küschall se dodávají v několika výrobních řadách s odlišnými vlastnostmi. Aktuálně jsou to série Champion, K-Series, Compact a The KSL. Tato nová série, která má označení 2.0 přináší všem modelům inovaci v novém „hranatém“ rámu vozíku. Pomocí hydroforming – výrobního procesu se tvar rámu formuje tlakem vody a díky této technologii mají rámy Küschall nejen větší pevnost, ale ve srovnání s tradičním kovovým lisováním a svařováním jsou hydroformované díly lehčí a jsou vyrobeny s vyšším poměrem tuhosti k hmotnosti materiálu. Více o této novince naleznete v novém katalogu Küschall 2.0.

řada vozíků Küschall 2.0

Invalidní vozíky Küschalll vynikají nejen nízkou hmotností, ale díky nastavitelnému sklonu zadních kol i lepší využitelnost v těžším terénu. Všechny modely se vyznačují dobrými jízdními vlastnostmi a disponují maximální obratností.

Jsou proto využitelné v každodenním životě a svým uživatelům poskytují vysokou míru mobility. Lze je pro naprosté pohodlí plně konfigurovat na míru jednotlivci.

Tyto aktivní vozíky jsou současně vysoce kompaktní a snadno složitelné. Pokročilé modely vyšších řad jsou pak osazeny speciálním sklopným mechanismem Swiss Knife (Küschall Champion 2.0 SK) Jedná se proto o praktické řešení i pro cestování, kde vozík jednoduše složíte do malého batohu.

Na pohled působí zároveň tyto vozíky velmi stroze a decentně. Řada uživatelů je tak po designové stránce oceňuje, neboť vozík je cíleně navržen tak, aby se jeho viditelné části minimalizovaly.